Kad dalykinis ar šventinis kostiumas tarnautų ilgai ir puikiai atrodytų, jį reikia tausoti. Kostiumo priežiūra reikalauja kelių dalykų, kuriuos visai nesunku išpildyti.

Po sunkios darbo dienos kostiumui, kaip ir jo savininkui, reikia poilsio. Jeigu jis buvo nešiojamas kelias dienas, tai ir "poilsis" turi trukti kelias dienas. Kostiumus geriau keisti kiekvieną dieną, net jei jų tik du. Drabužių spintoj skirtoj suknelėms turėtų būti pakankamai vietos ir švaru. Prieš kabinant kostiumą į spintą, rūbą reiktų išvalyti šepečiu. Pageidautina naudoti natūralių medžiagų šepetį, pavyzdžiui iš ožkos kailio šerių. Nerekomenduojama naudoti linpnias juosteles, jos palieka klijų pėdsakus, kurie gali pakenkti medžiagai. Kostiumas turi kaboti ant plačios ir patogios pakabos. Kelnėms reikia specialios kelnių pakabos. Sezoninius kostiumus rekomenduojama laikyti specialiuose natūralaus audinio ar sintetiniuose maišuose.

Prieš pakabinant kostiumą, reikia iš kišenių išimti visus smulkius daigtus. Saugant vilnonės medžiagos kostiumus, rekomenduojama naudoti specialias priemones nuo kandžių.

Valyti kostiumą geriausia cheminėje valykloje, nes skalbti kostiumo negalima. Be to tinkamai išlyginti kostiumą gali tik specialistas. Atgaivinti drabužį galima garais. Prileiskite vonią karšto vandens ir ijunkite ventiliatorių. Tai padės atsikratyti nemalonaus kvapo ir ištiesinti raukšles.

Oficialiuose priėmimuose, kuriuose reikalaujamas smokingas ar frakas, privaloma rišėti peteliškę. Balta peteliškė ir frakas dėvimi, jei pakvietime nurodomas White Tieaprangos kodas, juoda peteliškė ir smokingas, jei nurodomas Black Tie.

Dėvint šį aksesuarą dienos metu reikia būti atsargesniam. Turite būti tikri, kad Jūsų veiklos sritis tai leidžia. Taip pat būtina parinkti marškinius su tinkama apykakle.

Šis aksesuaras puikiai tinka stambesniems vyrams. Peteliškė atrodo daug gražiau nei gulintis ant pilvo kaklaraištis.

 

Peteliškė:

Peteliske risimas

Išsirinkti sąsagas nėra paprasta. Reikia ne tik jausti stilių, bet ir apsiginkluoti kantrybe. Nepaisant to, kad sąsagų istorija prasidėjo prieš 400 metų, jos išpopuliarėjo ir tapo madingos tik devyniolikto amžiaus pabaigoje. Šiuo metu vyriškos sąsagos yra ne tik klasikinis papuošalas, bet ir madingas aksesuaras, kuriam skiriama vis daugiau dėmesio.

Anksčiau sąsagos buvo išskirtinai vakarinės aprangos atributas. Su laiku situacija pasikeitė ir jos tapo kasdieniu aksesuaru. Bet nešioti jas reikia atsižvelgiant į paros laiką: vakare nešiojamos stambios, darbo metu - nedidelias.

Paprastai sąsagos pasirenkamos taip, kad jos tiktų prie marškinių ar kaklaraiščio. Perkant sąsagas, būtinai atsižvelkite į tai, kokį laikrodį Jūs nešiosite. Pavyzdžiui, geriau užsidėti odines arba auksines sąsagas, jei laikrodžio dirželis odinis. Jei nešiojate laikrodį su sidabriniu dirželiu, nesidėkite auksinių sąsagų ir atvirkščiai. Spalvotos sąsagos parenkamos pagal marškinių, kaklaraiščio ar nosinės ("fantazijos") spalvą.

Paskutiniu metu tapo populiaru nešioti sąsagas su klubo, kuriam Jūs priklausote, simbolika, firmos logotipu, Jūsų inicialais. Kai kas nešioja sąsagas simbolizuojančias domėjimosi sritį. Pavyzdžiui aistringam automobilių mėgejui ar kolekcionieriui gali patikti automobilio formos sąsagos. Tačiau reikia jausti ribą, nes per daug savotiškos sąsagos, ypač kai kuriose situacijose, gali tapti tokiu pat movetonu kaip ir baltos kojinės prie vakarinio kostiumo.

Jei Jūs iškilmingai progai dedatės smokingą, nepamirškite, kad sąsagos turi būti parinktos pagal marškinių spalvą (baltos, metalinės) arba pagal švarko spalvą (juodos), tačiau tai mažiau tinkama. Dėvint smokingą venkite sąsagų, pilnai pagamintų iš aukso ir sidabro, nes jos labai krinta į akis.

Kaip valyti kaklaraištį?

Jei netyčia ištepliojote kaklaraištį, neskubėkite jo išmesti. Tuo atveju, jei tai brangus šilkinis kaklaraištis, nuneškite jį į cheminį valymą. O jei kaklaraištis kainuoja panašiai kaip valymas, pasinaudokite vienu iš žemiau esančių patarimų.

Alkoholinių gėrimų dėmes reikia nedelsiant apibarstyti druska, o vėliau nuplauti vandeniu. Įdomu, kad žinovai rekomenduoja raudoną vyną neutralizuoti baltu vynu.

Bealkoholiai gėrimai pakankamai lengvai išplaunami paprstu šaltu vandeniu.

Jei kaklaraištį ištepliojote krauju, nebadykite jo plauti karštu vandeniu. Bandykite dėmę išplauti šaltu vandeniu, o jei nepadeda, užlašinkite kelis lašus amonio chlorido.

Šokolado, arbutus err kavos be pieno dėmės išsiplauna su vandeniu ir muilu.

Taip pat dėmės ant kaklaraiščio gali atsirasti nuo išsiliejusio tušinuko. Skirtinguose šratinukuose naudojamas skirtingas rašalas, todėl ir valymo būdai skirtingi. Tačiau pabandykite suminkštinti dėmę šaltu vandeniu, universaliu dėmių išėmėju ar citrinų sultimis.

Dažnai dėmės ant kaklaraiščio atsiranda nuo lūpų dažų. Valykite jas dėmių išėmėju, o vėliau vandeniu su muilu.

Nepamirškite, kad kaklaraištis glešnas daiktas, todėl jo negalima skalbti skalbimo mašinoje. Visi aukščiau išvardinti dėmių naikinimo būdai atliekami su nuolat keičiamais dvejais vatos gabaliukais. Sausa vata dedama po dėme, o suvilgyta švelniai spaudžiate dėmę.

Puslapis 1 iš 2